شرح کامل مطلب

حافظه و رایحه: همراهانی همیشگی

title
رایحه از اولین روزهای تولد فرد نقش مهمی در بقا و حفظ زندگی او داشته و به همین دلیل، نرم کننده کامفورت به انواع رایحه و تاثیرات آن توجه ویژه‌ای دارد و محصولات کامفورت با همکاری متخصصان مغز و اعصاب در کنار متخصصان عطر جهان، تولید و تدارک دیده شده‌اند تا تجربه تازه‌ای از حال خوش را رقم بزنند.
رایحه از اولین روزهای تولد فرد نقش مهمی در بقا و حفظ زندگی او داشته و به همین دلیل، نرم کننده کامفورت به انواع رایحه و تاثیرات آن توجه ویژه‌ای دارد. محصولات کامفورت با همکاری متخصصان مغز و اعصاب در کنار متخصصان عطر جهان، تولید و تدارک دیده شده‌اند تا تجربه تازه‌ای از حال خوش را رقم بزنند. بویایی یکی از اولین حواس حیاتی برای انسان است، چراکه نوزاد توانایی بینایی بسیار ضعیفی دارد و تنها با کمک قدرت بویایی‌ است که می‌تواند مسیر صحیح را برای رسیدن به مادر و تغذیه از شیر او پیدا کند و همین موضوع، اهمیت رایحه را در حفظ و بقای انسان مشخص می‌کند. حالا آنچه این موضوع را جالب‌تر می‌کند این است که حافظه بویایی، در روند رشد، همراه با کودک می‌ماند و می‌ماند و می‌ماند؛ تا جایی که یکی از دست‎‌آویز بزرگسالان برای بازگشت به خاطرات کودکی‌شان، همین بوهای آشنایی است که به مشامشان می‌رسد و لحظه خاصی را در کودکی برایشان ترسیم می‌کند.
حالا بیایید ببینیم دلیل اینکه ما با حس کردن رایحه خاصی، خاطره ویژه‌ای را به یاد می‌آوریم چیست؟ خب فعالیت غدد مغز رابطه مستقیمی با حافظه طولانی‌مدت و احساسات ما دارد اما سوالی که پیش می‌آید این است که چرا رایحه حال ما را انقدر خوش می‌کند؟ چون با حس کردن هر رایحه‌ای کلید مغزمان می‌خورد و خاطراتی که با خانواده، دوستان دوران مدرسه و معلم‌هایمان داشته‌ایم زنده می‌شود. متخصصان معتقدند وقتی فقط یک کودک کم سن و سال بودید هر بار با رخت و لباس‌های تمیزتان مواجه می‌شدید، چراغی از محبت مادرانه در ذهنتان روشن می‌شده است، به همین دلیل هم هست که هنوز وقتی لباس‌های تمیز و خوش‌عطر می‌پوشید، سرشار از حس امنیت و آرامش می‌شوید.
حالا آنچه همه موارد بالا را به استفاده از نرم‌کننده و افزایش حس سرخوشی مرتبط می‌کند این است که هنگام شستشوی لباس‌های خود و کودکانمان با نرم کننده لباس کامفورت، خاطره‌ای کلیدی را به انبار رایحه و حافظه ذهن کودکانمان اضافه می‌کنیم تا در دوران بزرگسالی، حال خوشش را با یادآوری خاطرات کودکی همراه کند. به همین سادگی.
جالب است بدانید که برای هر حس و حالی که تمایل دارید با رایحه خاصی در شما زنده شود، باید به سراغ آن رایحه خاص بروید و پیش از آن، مطمئن باشید که دلتان می‌خواهد چه حال و هوایی را تجربه کنید. مثلا اگر تمایل دارید حس و حال شناور شدن در استخر را در یک روز خسته کننده تجربه کنید، بهتر است از ترکیب رایحه‌های رزماری، اوکالیپتوس و اسطوخودوس استفاده کنید که ترکیبی از آن را می‌شود در نرم‌کننده لباس کامفورت پیدا کرد.
همانطور که گرفتن رایحه از طبیعت و گیاهان و تزریق آن در محصولات کامفورت یکی از نکات جالب توجه این برند و محصولاتش است، فناوری جدیدی که در ماندگاری طولانی این رایحه‌ها بکار گرفته شده است نیز در نرم‌کننده لباس کامفورت موجب دوام رایحه و در نتیجه، دوام احساس سرخوشی ناشی از به مشام رسیدن آن می‌شود.
چرا وقتی می‌توانیم با چند رایحه دل‌انگیز همراه شویم و با لباس‌هایمان هرجایی که دلمان می‌خواهد ببریمشان، این کار را نکنیم؟ چرا وقتی امکانش را داریم تا خاطره کسانی که دوستشان داریم و در کنارشان سرشار از آرامش و دلخوشی هستیم را کنارمان داشته باشیم، از خودمان دریغ کنیم؟ تنها کافی است لباس‌هایمان را با رایحه مورد علاقه‌مان همراه کنیم. رایحه‌ای که نرم کننده لباس کامفورت در اختیارمان قرار می‌دهد.