شرح کامل مطلب

چگونه حوله‌های نرم و خوش‌بوتری داشته باشیم

title
هیچ حسی بهتر از این نیست که از حمام بیرون بیایید و خودتان را در حوله‌ای بپیچید که نرم و گرم باشد. حتی در پراسترس‌ترین و شلوغ‌ترین روزهایتان هم، یک دوش آب گرم گرفتن و استراحت کردن در حوله‌ای نرم، می‌تواند انرژی بسیار زیادی به شما ببخشد. حوله‌ها به دلیل خاصیت خاص الیافشان، پس از چند بار شستشو، نرمی و لطافت سابقشان را از دست می‌دهند، اما آیا این موضوع یک مشکل همیشگی‌ست؟ آیا تنها راه داشتن حوله‌های نرم این است که آن‌ها را عوض کنیم و حوله‌های جدیدی بخریم؟ مسلما نه!

هیچ حسی بهتر از این نیست که از حمام بیرون بیایید و خودتان را در حوله‌ای بپیچید که نرم و گرم باشد. حتی در پراسترس‌ترین و شلوغ‌ترین روزهایتان هم، یک دوش آب گرم گرفتن و استراحت کردن در حوله‌ای نرم، می‌تواند انرژی بسیار زیادی به شما ببخشد.

حوله‌ها به دلیل خاصیت خاص الیافشان، پس از چند بار شستشو، نرمی و لطافت سابقشان را از دست می‌دهند، اما آیا این موضوع یک مشکل همیشگی‌ست؟ آیا تنها راه داشتن حوله‌های نرم این است که آن‌ها را عوض کنیم و حوله‌های جدیدی بخریم؟ مسلما نه!

حوله‌های زبر شما، با رعایت فقط چهار نکته‌ ساده اما کاربردی، دوباره نرمی و لطافت سابقشان را به دست خواهند آورد:

 • در هنگام شستشو حواستان به میزان مایع لباسشویی باشد!

  یکی از دلایل زبری حوله‌ها، استفاده‌ بیش از اندازه‌ مایع لباسشویی است. سعی کنید اینبار مقدار مصرف مواد شوینده را کنترل کنید.

 • همیشه وقتی حمام کردنتان تمام می‌شود یا دست و صورتتان را با شامپوهای بدن یا صابون می‌شویید،

  بخشی از مواد شوینده را روی پوست خودتان به جا می‌گذارید. حوله‌ها، آن موارد را از روی صورت شما پاک کرده و به الیاف خودشان منتقل می‌کنند که این هم یکی از دلایل زبری آن‌هاست. شما می‌توانید حوله‌ها را یک بار در آب جوش بشویید تا رسوب میان الیاف از بین برود، اما حواستان باشد که دفعات بعدی، از آب خنک‌تری برای شستشوی حوله‌ها استفاده کنید.

 • از خشک‌کُن خنک‌تری برای خشک کردن حوله‌ها استفاده کنید.

  خشک‌کُن‌های داغ فقط حوله‌هایتان را زبرتر خواهند کرد. دلیلش هم این است که الیاف حوله با حرارت زیاد، حالت پختگی پیدا می‌کنند و در نهایت برشتگی‌شان با زبری زیادی همراه خواهد بود.

 • برای اینکه حوله‌های نرم‌تری داشته باشید،

  در کنار رعایت تمامی موارد بالا، از نرم‌کننده‌ لباس کامفورت در حین آبکشی حوله‌هایتان استفاده کنید. نرم‌کننده‌ها باعث نرم‌تر شدن الیاف حوله می‌شوند و در نتیجه حوله‌هایی که با نرم‌کننده آبکشی می‌شوند، با پوست‌تان مهربان‌تر خواهند بود. علاوه بر این، نرم‌کننده از پوسیدگی زودهنگام الیاف حوله‌ها هم جلوگیری کرده، عمرشان را بیشتر می‌کند.

واقعا که هیچ چیزی مثل یک حوله‌ نرم، لذت حمامی گرم و آرامش‌بخش را کامل نخواهد کرد، حالا فکرش را بکنید که این نرمی، با عطر و رایحه‌ای بی‌نظیر هم همراه شود، آنوقت است که دیگر حمام کردن به یک لذت تمام و کمال بدل خواهد شد. نرم‌کننده‌ لباس کامفورت، علاوه بر نرمی و لطافت، رایحه‌‌ ماندگاری به حوله‌هایتان می‌بخشند که تا مدت‌ها همراهش خواهد ماند. دیگر همه چیز کامل است!

پست های مرتبط

مشاهده آرشیو