شرح کامل مطلب

رایحه بی‌نظیر اسطوخودوس ـ بخش دوم

title
در قسمت قبل، به سه تاثیر شگرفت رایحه اسطوخودوس پرداختیم. در این بخش نیز سه اعجاز دیگر این رایحه بی‌نظیر را بررسی خواهیم کرد. همانطور که پیش‌تر هم گفته شد، این رایحه نام آشنا، همیشه در صنایع بهداشتی ـ آرایشی نقش اصلی را بر عهده داشته است. رایحه‌ای که در زمان یونان باستان نیز به عنوان عطری لوکس و خوشبو بین قشر مرفه جایگاه ویژه‌ای داشته و در دوره ملکه ویکتوریا نیز به دلیل خاصیت خاصش در بیدار کردن حواس شش گانه، بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفته است. رایحه‌ای که در محصولات کامفورت هم از آن به خوبی استفاده شده است.
در قسمت قبل، به سه تاثیر شگرفت رایحه اسطوخودوس پرداختیم. در این بخش نیز سه اعجاز دیگر  این رایحه بی‌نظیر را بررسی خواهیم کرد. همانطور که پیش‌تر هم گفته شد، این رایحه نام آشنا، همیشه در صنایع بهداشتی ـ آرایشی نقش اصلی را بر عهده داشته است. رایحه‌ای که در زمان یونان باستان نیز به عنوان عطری لوکس و خوشبو بین قشر مرفه جایگاه ویژه‌ای داشته و در دوره ملکه ویکتوریا نیز به دلیل خاصیت خاصش در بیدار کردن حواس شش گانه، بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفته است. رایحه‌ای که در محصولات کامفورت هم از آن به خوبی استفاده شده است.
امروزه رد پای رایحه اسطوخودوس را می‌توان در میان رخت و لباس‌ها و در محیط خانه جستجو کرد، ردپایی که حضورش، دلیل بخصوصی دارد! با هم به سایر تاثیرات جالب توجه این رایحه می‌پردازیم:
 
تسکین دهنده دردهای عضلانی
اسطوخودوس، یکی از بهترین مسکن‌های طبیعی است که می‌توان برای دردهای ناشی از استرس، فشار و دردهای عضلانی تجویز کرد. اگر به تازگی ورزش کردن را شروع کرده‌اید و دردهای عضلانی اذیتتان می‌کند، می‌توانید از روغن اسطوخودوس که حاوی رایحه این گیاه است استفاده کرده و نواحی پر درد را با آن ماساژ دهید یا اینکه، شش تا هشت قطره از عطر اسطوخودوس را داخل وان ریخته و با آب مخلوط کنید و برای چند دقیقه در آن استراحت کنید.
 
تازه کردن حال و هوای خانه
زمانی که با اسپری‌های شوینده و پاک کننده سطوح، وسایل خانه را پاک کردید، چند قطره از عصاره اسطوخودوس یا عطر و یا روغن آن‌ را در اسپری ریخته و یا با ماده شوینده ترکیب کنید و دوباره روی سطوح آن‌ را اسپری کنید. پخش شدن این رایحه در سرتاسر فضای خانه، حس آرامش خاصی را به افراد منتقل می‌کند. شما همچنین می‌توانید این رایحه را در فضاهای پر رفت و آمد خانه مثل آشپزخانه و سرویس بهداشتی اسپری کنید. راهروها هم فضای مناسبی برای اسپری کردن این رایحه هستند.
 
بهترین شیوه استفاده
روش‌های گوناگون و متنوعی برای استفاده از رایحه اسطوخودوس در فضای خانه پیشنهاد شده که به برخی از آن‌ها، در این مطلب و مطلب قبلی اشاره شد؛ اما باز هم جهت تکمیل این نکات باید بگوییم که بهترین محل برای اسپری کردن این رایحه، کمد لباس‌هاست؛ چراکه لباس‌هایی که روزانه و یا در مهمانی‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنید، همراهان همیشگی شما هستند و به همین دلیل اگر مایلید تا از تاثیرات این رایحه بهره‌مند شوید، بهتر است این رایحه را به لباس‌هایتان منتقل کنید.